sportbank
13 بهمن 1401 - 23:05

تولید تنها راه برون رفت از وضعیت اقتصادی کنونی کشور است

نائین_وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تنها راه حل گذر از وضعیت ده سال اخیر اقتصاد کشور، تولید است که این مهم باعث اصلاح وضعیت معیشت مردم و افزایش قدرت اقتصادی کشور می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید رضا فاطمی امین عصر پنج شنبه، پس از حضور در شهرستان نائین و غبارروبی گلزار شهدای این شهرستان، در جلسه با فعالان اقتصادی اظهار کرد: در ۶ ماه نخست سال جاری در حوزه سرمایه گذاری، ۱۹ درصد رشد داشتیم که در هشت سال اخیر بی سابقه است؛ همچنین ۱۹ درصد صادرات و ۱۴ درصد واردات افزایش پیدا کرده است و این یعنی ما از صادرات بیش از واردات حمایت می‌کنیم.

وی در ادامه گفت: در بخش اشتغال در حوزه صنعت و معدن و مطابق گزارش وزارت کار، رتبه یک اشتغال را داریم که نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر در بخش صنعت و معدن را شامل می‌شود؛ این یک پیام مهم است زیرا اشتغال در این حوزه نیاز به منابع مالی متعدد دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ما در وزرات صمت، حلال مسائل و مشکلات تولید هستیم، خاطرنشان کرد: اتفاقاتی که در اقتصاد کشور رخ می‌دهد، گزارش فعالیت فعالان اقتصادی است. البته شاید این آمار و ارقام مانند افزایش صادرات، سرمایه گذاری و تولید برای مردم ملموس نباشد چرا که مردم دچار مشکلات معیشتی و اقتصادی مختلفی هستند.

وی افزود: در جلسه دوشنبه که خدمت رهبر معظم انقلاب رسیدیم، عنوان شد که در ۱۰ سال گذشته، رشد اقتصادی تقریباً یک درصد و کمتر بوده و در طول چند سال، فقط تورم داشتیم. وقتی تولید پایین و تورم بالا باشد، بخش کوچکی از مردم وضعشان بهتر می‌شود اما عمده مردم به دلیل از بین رفتن نسبت درآمد و هزینه‌ها، وضعشان بدتر می‌شود.

فاطمی امین، تولید را تنها راه حل برون رفت از وضعیت ده سال اخیر اقتصاد کشور عنوان و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب به تولید، سفارش و اشاره بسیار دارند؛ اصلاح وضعیت معیشت مردم و افزایش قدرت اقتصادی کشور از اثرات افزایش تولید است که یکی از کم کاری‌ها در این حیطه، انتقال این آمار و ارقام رشد صورت گرفته در این حوزه به جامعه است.

به گزارش مهر، با توجه به صحبت فعالان اقتصادی نائین و باتوجه به اینکه شهرستان نائین، قطب هیدرولیک کشور به شمار می‌آید، صنعت هیدرولیک در سراسر کشور مغفول مانده است. ضعف زیر ساختی در حوزه گمرک، برق و گاز واحدهای صنعتی و تولیدی از مسائل مطرح شده در جلسه کوتاه وزیر صمت با فعالان اقتصادی و نمایندگان حوزه‌های مختلف صنعت در سفر به شهرستان نائین بود. پیش از این فاطمی امین در شهرستان خوروبیابانک حضور یافته بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1015972