sportbank
14 بهمن 1401 - 13:46

حال و هوای عیدانه امام رضا(ع) در آستانه میلاد مولود کعبه

در آستانه سیزدهم رجب؛ میلاد باسعادت حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) و همزمان با چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، آستان مقدس حضرت رضا(ع) مهیای میزبانی از زائران می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس ، به نقل از آستان نیوز، به مناسبت گرامیداشت اعیاد رجبیه به ویژه ایام ولادت نخستین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت علی(ع)،  بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) به همت خادمان آستان قدس رضوی با گل‌ها، کتیبه‌ها و ریسه‌های رنگارنگ آذین‌بندی شده و آماده پذیرایی از زائران و مجاوران است. 

در این راستا همزمان با فرارسیدن میلاد خجسته مولود کعبه، دو کتیبه بزرگ مناسبتی با عبارت‌های «متحیرم چه نامم شه ملک لافتی را» و «به ذره گر نظر لطف، بوتراب کند/ به آسمان رود و کار آفتاب کند» بر بالای ایوان طلای صحن آزادی و ایوان مسجد گوهرشاد نصب شده است.

همچنین کتیبه‌های عمودی «عید مبارک» به منظور عرض تبریک و شادباش اعیاد رجبیه بر روی دیواره‌ها به ویژه ورودی صحن‌ها نصب شده است. پرچم‌های رنگی نیز بر بالای پشت بام برخی از صحن‌ها به چشم می‌خورد.

ریسه‌های نورانی ممتد مملو از لامپ‌های رنگی نیز با خودنمایی در آسمان صحن‌ها، زیبایی شب‌های این حریم قدسی را چند برابر کرده است. 
گل‌آرایی حرم ملائک پاسبان رضوی نیز با استفاده از شاخه و بوته گل‌ها انجام شده و در داخل آب‌نماهای صحن‌ها و جایگاه مراسم‌ها در رواق‌ها به ویژه رواق امام خمینی(ره) نیز با سبد و ریسه گل‌‌های تر و تازه تزئین شده است. 

توزیع 100 هزار کیک در چایخانه‌ها

معاونت خدمات زائران حرم مطهر رضوی به منظور پذیرایی از محبان خاندان عصمت و طهارت(ع) که برای عرض تبریک این میلاد پربرکت به پیشگاه حضرت ثامن الحجج(ع) به حرم مطهر مشرف می‌شوند نیز اقداماتی را پیش‌بینی کرده است. 

دو چایخانه حضرت رضا(ع) در صحن کوثر و باغ رضوان در این ایام با توزیع چای متبرک آماده میزبانی از زائران و مجاوران هستند. همچنین 100 هزار کیک به همت این معاونت تهیه شده است که در شب و روز میلاد حضرت علی(ع) در این چایخانه‌ها توزیع خواهد شد. 

تقویت نیرو در بخش‌های خدمات‌رسان

همچنین بخش‌های خدمت‌رسان حرم مطهر همچون بخش‌های فرش، تنظیف، بهداشت، امداد و صندلی چرخدار و زائربرهای برقی و دفاتر امانات نقدی و اشیای ارزشمند، دفاتر امانات وسایل و تحویل صندلی چرخدار امانی، دفاتر پیداشدگان و خدمات مادر و کودک و پایگاه‌های فوریت پزشکی با اتخاذ تدابیر لازم و تقویت نیرو، آماده میزبانی شبانه‌روزی از دلدادگان حضرت رضا(ع) در این روزهای پرنور و سرور هستند.

انتهای پیام/282/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1016744