sportbank
13 بهمن 1401 - 18:20

۲۹ هزار فرزند زیر ۱۸ سال تحت حمایت کمیته امداد استان اصفهان هستند

اردستان - رئیس اکرام ایتام اداره کل کمیته امداد استان اصفهان گفت: در حوزه اکرام ایتام ۲۹ هزار فرزند زیر ۱۸سال تحت حمایت کمیته امداد استان اصفهان هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اخلاقی بعدازظهر پنجشنبه در مراسم جشن ویژه ایتام در اردستان، اظهار داشت: حدود ۲۶۸ هزار نفر در قالب ۱۳۱ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان اصفهان قرار دارند که این‌ها از زنان سرپرست خانوار و مردان از کارافتاده هستند.

وی با بیان اینکه مددجویان در چند دسته جزئی طبقه‌بندی می‌شوند، افزود: زنان سرپرست خانوار شامل ایتام، زنان مطلقه، خانواده زندانی و زنانی که به دلیل بیماری سرپرست، سرپرست خانوار هستند، می‌باشد.

رئیس اداره اکرام ایتام کمیته استان اصفهان بیان کرد: در حوزه اکرام ایتام متأسفانه ۲۹ هزار فرزند زیر ۱۸ سال در استان وجود دارد و ۱۰۲ هزار حامی در قالب طرح اکرام ایتام از آنان حمایت می‌کنند که ۵ هزار ۲۲۱ یتیم و حدود ۲۳ هزار فرزندان محسنین هستند که یتیم نبوده اما به دلایلی پدر ندارند.

وی خاطرنشان کرد: در طرح اکرام ایتام، برای فرزندان یتیم و محسنین حامی‌هایی در نظر گرفته شده تا از آنان حمایت شود و خوشبختانه در استان فرزندان بدون حامی نداریم.

اخلاقی یادآور شد: اگر افرادی به کمیته امداد مراجعه کرده و تحت پوشش و در این طرح اکرام ایتام قرار بگیرد که در این طرح واریز مستقیم از سوی حامی به فرزندان صورت می‌گیرد و هر فرد یا حامی از طریق سامانه اینترنتی فرزند را انتخاب کرده و حمایت می‌کند همچنین امداد نیز هیچ دخل و تصرفی در این وجوه واریزی‌ها ندارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1015485